Profil Kandydata na Kierowcę (PKK)

Jak wyrobić Profil Kandydata na Kierowcę (PKK):

Ubiegając się o prawo jazdy należy udać się do Wydziału Komunikacji właściwego dla miejsca zameldowania i złożyć wniosek o Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Jest to elektroniczny dokument zawierający dane i informacje na temat przyszłego kursanta.
Wniosek o PKK pomagamy wypisywać w biurze, a następnie do Starostwa Powiatowego w Chojnicach wysyłamy go sami (kursant nie ma potrzeby jeździć do Chojnic osobiście).

Do wypełnienia wniosku PKK będzie Ci potrzebne:

• badanie lekarskie wystawia lekarz posiadający uprawnienia do badań przyszłych kierowców (badanie lekarskie możesz zrobić U NAS w Czersku, przed wykładami! O dacie i godzinie informujemy telefonicznie 2 dni przed badaniem.
  • ważny dowód osobisty lub paszport, ewentualnie legitymacja szkolna
  • 1 sztuka fotografii
  • zgoda rodzica w przypadku braku pełnoletniości

Jeżeli kursant osobiście jechał do Starostwa, to otrzymane PKK przynosi do BIURA OSK POLICE. Ośrodek za pomocą systemu teleinformatycznego połączonego z Wydziałem Komunikacji pobiera dane kandydata do swojej ewidencji i tworzy dla Ciebie indywidualną kartę jazd.
Dostarczenie PKK jest podstawą rozpoczęcia kursu.

UWAGA: na pierwsze zajęcia prosimy przynieść ze sobą dowód osobisty (w przypadku braku dowodu osobistego wymagana jest legitymacja szkolna)

Komentarze zostały zablokowane.